סרט חדש מהיוצרים של מיניונים- "לשיר"

נתחיל מהסוף, זה סרט שנועד למסך הגדול, אל תוותרו על החוויה של צפייה בסרט זה בקולנוע.
כל סרטי הילדים שראינו לאחרונה, היו פשוט מוצלחים עם עלילה מעניינת, פסקול מעולה ותמיד יצאנו מהם עם חיוך ענק. בגלל רצף ההצלחות לפני כל סרט חדש אני דואגת ובטוחה שעכשיו תבוא הנפילה, וזה יהיה בזבוז זמן של כולנו. היום הלכנו לראות את הסרט "לשיר", אומנם קראתי כבר ביקורת ונראה היה שמדובר על סרט טוב עם ביקורות טובות, אך איזה כיף היה להיות מופתעת שוב ולגלות שמדובר על סרט מ-ע-ו-ל-ה, עם פסקול שירים כיפי ועלילה מעניינת.
הסרט מספר על באסטר מון, דב קואלה, שעל מנת להציל את התאטרון שלו, מחליט לערוך תחרות שירה פתוחה לכל- המנהל מהמכולת, השכנה מהשכונה או מלצר במסעדה היוקרתית.
על מנת לקרוא לאנשים לבוא להשתתף באודישנים, מון מבקש לחלק פליירים ולכתוב שהמנצח יקבל פרס בשווי של 1,000$, אך בגלל טעות מצערת של גברת קרולי, העוזרת הזקנה של מון, על הפלייר נכתב 100,000$. יום למחרת התייצבו לאודישן מאות משתתפים. מתוך העשרות נבחרה נבחרת שאמורה להתחרות במופע הגדול – החזרזיר הצבעוני ואמא חזרזירה, הבועשת הנבגדת, העכבר השוויצר, הפילה הביישנית והקוף המסוקס. לכל אחד מהם יש כישרון שירה אדיר בסגנונות שונים. בעיני האודישנים הם החלק הכי כיפי של הסרט.
לאחר סיום האודישנים, מון מגלה את הטעות, אך הוא עדיין מחליט להמשיך עם המופע. למה? כי מבחינתו הדבר הכי טוב בלהיות בתחתית ? הוא שמכאן אפשר רק לעלות.( משפט מפתח ראשון של הסרט)
הסרט עצמו מלווה את החזרות למופע עם כל הקשיים והמורכבויות ומצד שני גם כיף והמון שירים יפים. לכל אחד מהמשתתפים יש סיפור חיים שמלווה את העלילה ונותן עניין וצבע.
במהלך החזרות מגיעה לתאטרון, ג׳ודית מהבנק ומודיעה שאם עד סוף החודש מון לא מחזיר את החוב הבנק מעקל לו את התאטרון. מון מתחיל לחפש פתרונות לסגירת החוב כמו לנסות לשכנע זמרת עבר עשירה,אך גם מאוד רגזנית, ננה נודלמן, להשקיע בתאטרון, כולל מופע מיוחד רק בשבילה. באמצע המופע מתגלה התרמית שבארגז כסף במקום 100,000$ יש רק 1,000$ ואם זה לא מספיק אז במקביל כל התאטרון מתפרק ונהרס לחלוטין.
ולמרות הכל כל משתתפי המופע מחליטים להעלות את המופע בכל מקרה. האם ימצאו מקום? האם יצליחו? האם המופע יצליח?
לא נראה לי שאהרוס למישהו בזה שאגלה שבסוף אכן מתקיים מופע גדול. וואו איזה שירים!! איזה מופע!! כולנו נהנינו מכל רגע וכל דקה מהשעתיים של הסרט.
מדובר על סרט שמח, מלא במוסיקה כיפית ומקפיצה שגורמת לך לזוז בכיסא ולשיר כאילו במינימום אתה זמר מצליח.
אסכם במשפט שאמר מון לאחת המשתתפות וברגע המשבר היא החזירה את זה אליו – "אל תתן לפחד לעצור אותך מלעשות את מה שאתה אוהב".

Check Also

משחקים וחומרי יצירה – מאיפה מזמינים?

שבוע ראשון של "החופשה" מאחורינו ועוד כמה שבועות של בידוד לפנינו, זה הזמן להצטייד במשחקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.