5 משחקי קופסה לקראת יום כיפור

אם אתם הורים לילדים עד גיל 8, כנראה שאת רוב יום הכיפור תעבירו בריצה אחרי האופניים, בימבות, קורקינט ועוד כלי תחבורה שונים ברחבי הרחובות של השכונה. אבל ואם בכל זאת קיבלתם הפסקה, ומחפשים תעסוקה בתוך הבית קבלו רשימת 5 משחקי קופסה הכי משוחקים אצלנו בתקופה האחרונה.

בינגו
unnamed

אותו משחק קלאסי שנוהגים לשחק בערבי חברה, בתי מלון ומועדוני ילדים. המשחק כולל כלי עם כדורים עליהם מספרים שונים, כרטיסיות מספרים ועיגולי פלסטיק איתם מסמנים את המספר הנבחר בכרטיסיה.

לא חושבת שצריך להרחיב על המשחק עצמו, רק אגיד שאצלנו בבית אנחנו מעבירים ערבים שלמים במשחק זה, כי אף פעם סבב אחד לא מספיק. על מנת להכניס עוד קצת אתגר וכיף , מומלץ לחלק פרסים קטנים לזוכים כדוגמת מדבקות, בובות קטנות ועוד.

מאיזה גיל מתאים : מגיל 5

כמה שחקים : אין הגבלה

אורך כל משחק : כ-20 דקות

 

רמיקובunnamed-2

גם כאן מדובר על משחק קלאסי שמשחקים כבר שנים. בתור ילדה קטנה מאוד אהבתי לשחק במשחק זה ולשמחתי הצלחתי להעביר את ההתלהבות גם לילדים שלי. מכיוון שהבנים שלי קטנים יחסית, קניתי את המשחק רמיקוב ג'וניור שמעט קל יותר מהמשחק הרגיל.

כל שחקן, מקבל 6 קוביות עם מספרים שונים, שהמטרה היא להרכיב סדרה של מספרים עוקבים באותו צבע או סדרה של אותו מספר בצבעים השונים. המנצח זה שהצליח להרכיב סדרות מכל הקוביות. במידה וקיבלת ג'וקר הוא יכול להחליף כל מספר בכל צבע שתבחר שנדרש על מנת להשלים סידרה.

מאיזה גיל מתאים : מגיל 5

כמה שחקים : 2-4

אורך כל משחק : כ-10 דקות

 

תלוי בקוףunnamed-1

משחק קליל ופשוט, הכולל עץ שמרכיבים , קופים בצבעים שונים ו2 קוביות, קובייה אחת עם צבעים של הקופים ואחת עם מספרים. המטרה: לתלות את כל הקופים בצבע שלך על העץ.

כל אחד בתורות מטיל את 2 הקוביות בו זמנית. יצאה בקוביית צבעים צבע של הקוף שלכם, תולים על העץ קופים משלכם לפי מספר שיצא בקוביית המספרים. יצא צבע של מישהו אחר, מורידים לו קופים לפי מספר שיצא בקוביית המספרים.

משחק כיפי וקליל, שמתבסס ברובו על מזל של הטלת קוביות, ולכן יכול להתאים גם לילדים קטנים יחסית מכיוון שלא נדרשת כאן אסטרטגיה או חשיבה עמוקה.

מאיזה גיל מתאים : מגיל 3

כמה שחקים : 2-4

אורך כל משחק : בין כמה דקות בודדות ל-20 דקות

 

מלך הפלאפלunnamed-3

משחק קלפים  משעשע של קבלת החלטות. מטרת המשחק : להיות ראשון שצבר קלף של פיתה שלמה, כדורי פלאפל, טחינה, צ'יפס, מלפפון חמוץ וסלט ולזכות בתואר "מלך הפלאפל".

במשחק זה כל אחד מחליט כמה קלפים הוא לוקח ומתי הוא מפסיק. אם לקחת יותר מדי ויצא לך קלף של פיתה קרועה תצטרך להחזיר את כל הקלפים ולהתחיל מהתחלה. לקחת פעמיים את אותו הקלף, תצטרך להחזיר את כל הקלפים שאספת באותו התור. הראשון שאסף פיתה ואת כל המרכיבים, מנצח.

בהתחלה הילדים רוצים לקחת כמה שיותר קלפים, אך לאט לאט מבינים שלפעמים עדיף לאט ובזהירות.

מאיזה גיל מתאים : מגיל 5

כמה שחקים : 2-6

אורך כל משחק : כ-20 דקות

 

תפוס ת'דרקוןunnamed-4

המשחק הכי חדש שלנו, אך תוך ימים בודדים הפך לאחד המשחקים האהובים.

מדובר על משחק זיכרון מתוחכם שבו כל אחד מחליט כמה קלפים הוא הופך מבלי להיתקל בקלף של דרקון או עכביש. אם הפכת קלף של דרקון תצטרך להחזיר את כל הקלפים, אם מצליחים להפוך קלף של דרקון לפני שאר הקלפים זוכים בקלף זה.

על שאר הקלפים (בובה, כדור, מכונית, טבעת ועוד) מופיע מספר שלפיו אנחנו יודעים כמה קלפים מאותו הסוג נדרש על מנת להפוך לסריה ולקחת אלינו לערימה.

מטרת המשחק: לזכות במספר הקלפים הגדול ביותר.

 

מאיזה גיל מתאים : מגיל 6

כמה שחקים : 2-5

אורך כל משחק : כ-15 דקות

 

Check Also

50 רעיונות לפעילויות עם ילדים בבית

אז כולנו התבשרנו הרגע, שהחל ממחר ולפחות ל5 שבועות הקרובים הילדים בבית. ריכזתי כאן 50 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.