להגיע למטרה או לכבוש יעדים? המלצה למשחקי קופסא

השעה הכי כיפית ביום אצלנו בבית היא שעת הערב אחרי ארוחת ערב והמקלחות, הילדים כבר בפיג'מה ואנחנו מתיישבים ביחד לסבב משחקי קופסא. יש ימים שבהם יש לנו סבלנות למשחקים פשוטים כמו טאקי ולפעמים אנחנו במצב רוח של משחקי חשיבה מתוחכמים יותר. כרגע 2 משחקי קופסא שמככבים אצלנו הם פיל וחתול בהרפתקא על מסלול וקטאן ג'וניור. אחד הוא משחק מסלול ואחד הוא משחק חשיבה מתוחכם יותר אבל שניהם דורשים אסטרטגיה ותכנון.

פיל והחתול בהרפתקא על המסלול מבית פוקסמינד.
משחק לוח עם מסלול כפול שבו יש להעביר חתול ופיל מצד אחד של המסלול לצד השני כאשר בין לבין יש חוקים, כמו לדוגמא פיל מפחד מהעכבר וחתול מפחד מהכלב. זורקים קוביה ומתקדמים לפי הצורה. משחק שמשלב גם מזל ( איזו צורה תצא בקוביה) אבל גם מחשבה עם איזו דמות להתקדם ואיך מתכננים נכון יותר על מנת לסיים את 2 המסלולים ולנצח.
מתאים ל 2-4 שחקנים מגיל 4.

קטאן ג'וניור מבית קוביה.
שמעתי לא מעט על המשחק קטאן מהחברים ומשפחה, אבל למדתי מניסיון שככל שיש למשחק יותר כללים וחוקים לפעמים רק הלימוד שלהם לוקח המון זמן ולפעמים גם מצליח לייאש מהמשחק עצמו, לכן מאוד שמחתי לראות שלמשחק הזה יש אח קטן בשם קטאן ג'וניור שמבוסס על חוקים דומים, אך פשוט יותר ומתאים לילדים קטנים יותר ובעצם פותח לנו את העולם של קטאן. מהמחשבה שאחרי שנבין את המחשק הזה יהיה לנו הרבה יותר קל להתחיל לשחק בקטאן האמיתי. וכמה צדקתי, גם למשחק הזה יש המון חוקים, אבל זה מונגש בצורה מאוד נעימה וקלה. משחק שהמטרה בו לכבוש כמה שיותר מצודות על ידי איסוף משאבים שונים כמו זהב, אננס, חרב, בולי עץ וכבשים. לוח המשחק כפול ומאפשר משחק ל 2 שחקנים מצדו האחד ול2-4 מצידו האחר. מתאים מגיל 6 ומעלה. אצלנו משחק גם הבן 5 וגם הבן 9 ואפילו אנחנו המבוגרים משחקים בכיף והנהאה רבה. סבב של 2 שחקנים הוא סביב 15-20 דקות, סבב של 4 שחקנים יכול לקחת גם 35-40 דקות של הנאה.

תהנו 🙂

Check Also

10 סרטי ילדים מומלצים למרתון קולנוע ביתי

בימים אלו שכולנו בבית, אין ספק שטלוויזיה עוזרת לנו להעביר את השעות בכיף, כמעט כל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.