המלצה לביקור ברמלה- בריכת הקשתות והמגדל הלבן

יש ימים בהם אין חשק לטיול ארוך ורחוק, אך עדיין מתחשק לצאת מהבית ולהתאוורר לכמה שעות. הטיול שעשינו ברמלה עונה בדיוק להגדרה זו. במרחק נסיעה קצר מהמרכז גילינו פנינת היסטוריה ולילדים אטרקציה מהנה. מזג האוויר שיחק לטובתנו ושמש נעימה ליוותה את טיול השבת שלנו.

התחלנו את הסיור בבריכת הקשתות. הכניסה למקום בתשלום סמלי וניתן לבחור לשלם רק על הכניסה לאתר אחד או לרכוש כרטיס משולב של 2 אתרים (בריכת הקשתות והמגדל הלבן) או 3 אתרים ( בריכת הקשתות, המגדל הלבן ומוזיאון רמלה). בחרנו באופציה של 2 אתרים מכיוון שמוזיאון רמלה אינו פתוח בשבת.

בריכת הקשתות היא בעצם מאגר מים תת קרקעי. כמה מדרגות אחדות יורדות אל הבריכה, ובה שלושה טורי עמודים בנויים אבן, ובכל טור חמישה עמודים הנושאים את הקשתות המקומרות שעליהן בנויה התקרה. הבריכה נכנסה למיתולוגיה הישראלית כאשר שימשה כאחד מאתרי הצילום של הסרט "חסמבה ונערי ההפקר".  בסרט נראתה חבורת הסוד בורחת על גבי סירות אל תוך חלל גדול וקסום, הוא בריכת הקשתות.

האטרקציה עצמה היא שיט בסירה עם משוטים. החוויה מתחילה כבר בכניסה למקום, בה הילדים מקבלים חגורות הצלה צבעוניים ומתכוננים לעלייה לסירה.

img_0511

 

 

 

 

 

 

 

השייט עצמו אורך כרבע שעה בלבד, לטעמי זה קצר מדי, אך מכיוון שאצלנו הילדים הגדולים היו אחראים הבלעדיים על השייט, והם אלו שהחזיקו את המשוטים, וזה לא פשוט כלל, מבחינתם זה היה מספיק בהחלט. המקום עצמו אינו גדול כלל, אך מאוד מאתגר מכיוון שהסירה צריכה לעבור בין הקשתות והחומות בשביל להתקדם במרחב.

img_0518אחרי שסיימנו את השייט והחזרנו את הציוד, עלינו למעלה לדשא שנמצא באזור הבריכה. הדשא עצמו נמצא על גבעה קטנה מה שנתן לילדים אופציה להתגלגל למטה ולהתרוצץ באזור.

לאחר מנוחה קצרה, המשכנו לאתר הבא, המגדל הלבן. המגדל נמצא כ-700 מטר מבריכת הקשתות ובהחלט ניתן ללכת לשם ברגל, מכיוון שהייתי עם 3 ילדים קטנים לבד החלטתי לנסוע לשם באוטו.אחרי 3 דקות נסיעה הגענו למקום.

בתצפית ממרומי המגדל ניתן לראות את העיר רמלה וסביבתה. המגדל הלבן מתנשא לגובה 30 מ', ועולים אליו ב-111 מדרגות.

img_0579-1

מדובר על עלייה במדרגות מפותלות יחסית, אך למרות שזה יכול להישמע הרבה, 111 מדרגות, העלייה עצמה אינה מעייפת ועוברת יחסית מהר. בקירות המגדל יש גומחות רבות, שהילדים יכולים להיכנס לתוכם ולהציץ בחלונות הקטנים או להתחבא מאחורי קירות, מה שהופך את העלייה להרבה יותר מעניינת.

img_0588-1

לאחר עלייה קצרה מגיעים למרפסת קטנה יחסית, אך מוגנת מכל הכיוונים, ממנה נשקף נוף של כל רמלה. כמה דקות מנוחה וירדנו למטה. לילדים שלי זה לא הספיק והם עלו את הכל שוב בפעם השנייה, אני בחרתי להישאר למטה ולחכות להם בחצר של המקום.

img_0607אחרי שירדו שוב, הילדים מצאו בחצר של המקום אזור עם כד שבור ואבנים קטנות ושיחקו קרוב לשעה במשחקי דימיון של כיבוש האזור ובנייה של מגדל נוסף. בנקודה זו אנחנו סיימנו את הסיור, אך במידה ואתם מגיעים לאזור באמצע השבוע או ביום שישי ממליצה לכם לבקר כחלק מהסיור גם במוזיאון רמלה או בשוק רמלה שנמצא לא רחוק משם.

סה"כ בילינו כשעתיים וחצי סה"כ מחוץ לבית כולל נסיעות לשם ובחזרה הביתה. מבחינתי מדובר על אטרקציה קצרה אך מאוד מוצלחת לא רחוק מהבית. בפעם הבאה כמובן שננסה להגיע באמצע השבוע על מנת לבקר גם באתרים הנוספים באזור.

 

למי מתאים: מגיל 2 ומעלה

עלות כניסה ל2 האתרים: 20 ש"ח למבוגר ו-17 ש"ח לילד

לשעות כניסה ומחירון מלא: http://bit.ly/2eG0BCb

Check Also

פארק פורט אוונטורה (Port Aventura)

כשעה נסיעה מברצלונה נמצא פארק פורט אוונטורה. ברחבי הרשת ניתן למצוא הרבה דיונים והמלצות על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.