ארץ הצבי – מפגש בין חיות לילדים

כתבתי כבר לא מעט על האהבה הרבה של הילדים שלי לחיות. הם אוהבים חיות מכל הסוגים, המינים ובכל הגדלים, אך כמובן תמיד הם יעדיפו חיות שיכולים לגעת, ללטף ולהחזיק. ביום שבת האחרון הגענו למקום שנקרא ארץ הצבי במושב אלישמע. שמעתי על המקום לא מעט, אך זו פעם הראשונה שהגענו אליו והתאהבנו. המקום הזה מבחינת הילדים שלי גן עדן שכולל את כל האטרקציות הכי אהובות עליהם.

אז מה מצפה לכם בביקור באץ הצבי? המקום עצמו לא גדול מדי ובנוי במסלול מעגלי כאשר בצד החיצוני יש המון כלובים של חיות שונות ובאמצע מסלול של הפוני, חדר עם אקווריומים של נחשים וזולחים, פינת ליטוף של חיות גדולות, משחקיה ומקום ישיבה, דשא למשחקי כדור ופינת ליטוף של החיות הקטנות. חייבת לציין לטובה את כל המדריכים והעובדים של המקום שנראה שמתייחסים באהבה רבה לחיות ולא נותנים לילדים או ההורים להתעלל בהם, מסתובים ברחבי הפארק ועונים על כל השאלות והבקשות של המבקרים. יש גם חיות ובעיקר ציפורים מסוגים שונים שמסתובבות על המסלול המעגלי חופשי בין המבקרים.

אנחנו העברנו במקום קצת יותר משעתיים, אך אם באים מוכנים עם אוכל ושתייה ניתן להיות שם גם זמן ארוך יותר.במקום כמובן קיוסק שמוכר ארטיקים, שתיה קלה, גלידות, נקנקיה בלחמניה ואפילו מלאבי קר שנגמר מהר מדי לפני שהספקנו לטעום.

אנחנו התחלנו לפני הכל בפינת ליטוף של החיות הגדולות, פגשנו צב ענק וכמה עזים ותרנגולות שהסתובבו חופשי בין הילדים. בכניסה למקום יש ארגז עם ירקות שניתן לקחת ולהאכיל את החיות. במקום יש גם כלוב גדול עם זיקית ענקית וכלוב עם סנאים. חלק מהמקום מגודר ורשום עליו אין כניסה, ככה שאם החיות מתעייפות הן יכולות להיכנס לשם ולנוח מהמבקרים.

המשכנו לרכיבה על פוני. הרחבה של הפוני ממוקמת ליד איזור של האכלת כבשים. ליד האיזור שלהם יש ערימות גדולות של חציר שבו ניתן להאכיל את הכבשים. במקום גם איזור של סוסי פוני נוספים. כל כמה זמן יש החלפת הפוני על מנת לא לעייף את הפוני הקטן.

בזמן שהקטן חיכה לתור של הפוני, הגדולים רכבו על מכונית עם פדלים. כפי שכתבתי המקום הוא מעגלי ובמסלול מסתובבות מכוניות על פדלים שילדים גדולים יכולים לרכב עליהם. על מנת שיהיה סדר פעם בכמה זמן כורזים בכניסה שכל מי שעל מכונית יגיע לכניסה וככה דואגים שלא יווצר מצב שילד מסויים יהיה כל הזמן על המכונית ושאר הילדים לא.

המסלול כולל גם כלובים של סוגי שונים של תוכים, סוסים וכמובן צבאים שגם אותם ניתן להאכיל עם חציר.

אחרי כמה סיבובים שהתעייפנו נכנסנו לאיזור המשחקים ופינת ליטוף. האיזור עצמו לא גדול והורגש בו לחץ קל, אך עדיין לא משהו שיכול לפגוע בהנאה במיוחד של הקטנים. האיזור של המשחקים כולל משחקי חצר רבים, נדנדות ובימבות. יש איזור עם גיגיות של בועות סבון ואיזור של דשא בו ניתן לשחק משחקי כדור. חלק השני של האיזור כולל שולחנות וכסאות בהם ניתן לשבת ולהנות מארוחת בוקר או סתם לנו בזמן שהילדים משחקים. בחלק המוצל יש גם את פינת הליטוף של החיות הקטנות, אנחנו ראינו ארנבים ושרקנים. החיות עצמם נמצאים בסלסלאות ומדריכה שמשגיחה שהילדים לא ירימו ויתעללו בחיות.

מבחינת הילדים מדובר על חוויה מאוד כיפית וחיובית, אני בעיקר נהנתי לראות את היחס הטוב לכל החיות וכמובן את ההנאה של הילדים שלי. אנחנו נחזור לבקר בקרוב.

פרטים נוספים : 

עלות כניסה: 35 ש"ח לילד ו-15 ש"ח למבוגר. אנחנו 2 מבוגרים ו 3 ילדים ושילמנו רק על מבוגר אחד, כניסה אחת קיבלנו חינם. סיבוב על פוני בתוספת תשלום של 10 ש"ח.
כתובת: הורדים 64, מושב אלישמע. בווייז – ארץ הצבי
ימים ושעות פתיחה: ימי שבת 9:00-17:00

 

Check Also

משחקים וחומרי יצירה – מאיפה מזמינים?

שבוע ראשון של "החופשה" מאחורינו ועוד כמה שבועות של בידוד לפנינו, זה הזמן להצטייד במשחקים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.