מסלולי טיולי טבע מומלצים עם ילדים בקיץ

אנחנו משפחה שמאוד אוהבת לטייל, לבקר במקומות חדשים ולהתנסות בכל האטרקציות. אבל אנחנו פחות אוהבים לתכנן או יותר נכון פחות רגילים לתכנן, וכך קורה שאנחנו מוצאים את עצמנו כל שבת בבוקר או סתם ביום חופש מתחילים מחדש עם השאלה, אז מה עושים היום?

כל פעם מחדש מתחילים לחפש ברשת רעיונות לטיולים ומקומות. הפעם לקראת החופש הגדול החלטתי להיות מסודרת ומאורגנת ולהכין רשימת מקומות שנרצה לטייל בהם בתקופה הקרובה, הדגש היה על טיולי טבע. מכיוון שאנחנו בקיץ הישראלי, חשוב היה לנו כי הטיולים יהיו בקרבת מקור מים ועם צל, באזורים שונים בארץ וכמובן מותאמים לילדים בגילאים שונים.

השבוע הייתי בהרצאה של מדריך טיולים, זיו ריינשטיין, עם המלצה על מקומות הכי טובים לטיול עם הילדים בקיץ. להלן רשימת מקומות מומלצים (לגזור ולשמור או בימינו פשוט לעשות צילום מסך).

  1. עין עקב – שדה בוקר
  2. עין פלוטית (מעיין האהבה) – נאות הכיכר
  3. נחל מערה (מערבת התאומים) – הרי יהודה
  4. עין קובי – הרי ירושלים
  5. עין אלרואי – קריית טבעון
  6. פארק אפק – מבצר אנטיפטרוס, הירקון
  7. השביל הרטוב – עמק המעיינות
  8. תל גזר – שפלה

אחת ההמלצות של זיו הייתה לעשות את הטיולים ביום שישי, פחות פקקים, פחות אנשים ויום למחרת יש עוד יום חופש לפני שמתחילים שבוע חדש. ולכן ביום שישי הקרוב אנחנו יוצאים לדרך עם הטיול הראשון מהרשימה, נתחיל מהטיול שקרוב יותר לאזור המגורים שלנו  – פארק אפק, ולאט לאט נתרחק לאזורים רחוקים יותר. המטרה עד סוף החופש הגדול לבקר בכל המקומות המומלצים, ואז להתחיל לתכנן את רשימת המקומות לטיולים לחודשי הסתיו והחגים, והפעם זה בדגש על טיולי קמפינג ומחנאות.

המלצה נוספת של זיו הייתה לבוא מוכנים עם כל הציוד הנדרש, במיוחד שמדובר על טיול עם ילדים.

1. תמיד לקחת יותר מים ממה שאנחנו חושבים.

2. לא לשכוח בגדים להחלפה.

3. חטיפים ונשנושים, בכל זאת שורפים הרבה אנרגיה.

4. תיק עזרה ראשונה.

5. קרם הגנה וכובע.

6. דוחה יתושים

ולסיום, על מנת להפוך את הטיול לחוויה משפחתית ומגבשת, אל תשכחו לשתף את הילדים בתכנון. תנו להם לקרוא או תקריאו להם על המקום אליו נוסעים, על האזור, על הדברים המיוחדים שאנחנו צפויים לראות או לעשות והכי חשוב תהנ!

Check Also

פעילויות לחופש הגדול 2019 – חלק 1 מוזיאונים

השבוע הראשון של החופש מאחורינו ועוד שמונה שבועות לפנינו, ואם שבוע הראשון היה שבוע התארגנות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.