טיול מים – פארק מעיינות בית שאן

באופן יחסית חריג לתקופה, בשבת האחרונה כבר ב6:30 בבוקר כל הבית היה על הרגליים. אני לא מפספסת הזדמנויות כאלה ולכן כבר ב 7:30 כולנו היינו באוטו בדרך לפארק מעיינות בבית שאן. שמעתי רבות על הפארק אבל עד היום לא יצא לנו להגיע לשם.

אז ארזתי ג'חנון וביצים, בגדי ים ומגבות, גלגל ים ענק ומזרוני ים (שהתגלה כשוס גדול) ואת הילדים ויצאנו לדרך. פארק המעיינות נמצא בבית שאן, כשעה וחצי נסיעה מהמרכז. הכניסה למקום היא בחינם וניתן רגלית להגיע לכל אחד מהמעיינות, אבל האטרקציה הגדולה של המקום היא טיולים ברכב חשמלי או אופניים שניתן להשכיר במקום ואיתם לטייל ממקום למקום. יש רכבים חשמליים ל4 ( + ילד עד גיל 6 ) ול6 אנשים. עלות השכרת הרכב ל4 הינה 210 ש"ח לשעתיים, ההמלצה שלי היא לבדוק קופונים והנחות דרך מועדונים שונים, אין הנחות דרך כרטיסי אשראי. אנחנו רכשנו דרך אתר עובדי המדינה רכב ל 4 לשעתיים ב 145 ש"ח. לטעמי שעתיים זה מעט מדי ולכן קיימת אופציה של איחורים שעולים כ30 ש"ח לכל רבע שעה. אנחנו איחרנו להחזיר את הרכב בכ-45 דקות וחוייבנו על חצי שעה.

אז מה יש בפארק המעיינות? האתרים המרכזיים של המקום הם עין חומה, עין מגדל ונחל הקיבוצים. עין חומה ועין מגדל הם המעיינות הגדולים שמוקורתיהם בנחל קיבוצים. בנוסף יש את תל שירה- מגדל בטון בן 3 קומות על גבעה עם תצפית נפלאה על האיזור. עין שוקק – מעיין היוצר בריכה גדולה ויפה בעלת מים צלולים – במקום זה בילינו כמחצית מהזמן שלנו במקום.
המקום שהכי אהבנו נמצא בנקודה הכי רחוקה מהכניסה והוא עין מודע. עין מודע הוא מעיין גדול בצל חורשת האקליפטוס. מי המעיין נאספים בבריכה גדולה שגם ביום חם, כמו שהיה בשבת, המים שלו קרירים ונעימים.

בכניסה למקום ובעוד מקומות ברחבי הפארק מפוזרים שולחנות פקניק מסודרים. בכניסה למקום תמצאו חנות קטנה עם משקאות, גלידות, ממתקים וגם מוצרי ים. ליד הבריכות מסתובבים רכבי גלידה, כך שאם חשקה נפשכם בגלידה או ארטיק לא צריך ללכת רחוק, כמובן שהמחירים הם מחירי גזלן – 5 ש"ח לארטיק קרח ו10-15 ש"ח לגלידה.

אנחנו בילינו במקום יותר משלוש שעות והילדים לא רצו לעזוב, אך אנחנו המבוגרים קצת התעייפנו בכל זאת קמנו ב 6:30 בבוקר ביום שבת. אבל אם לכם יש עוד כוח ובא לכם לשלב דברים נוספים באותו האיזור, תוכלו לבחור בין ביקור בגן גורו- גן חיות אוסטרלי שבו ניתן להאכיל וללטף קנגרואים או גן השלושה, סחנה, פארק מים עם מעיינות חמים ובריכות רחיצה טבעיות.

בדרך חזרה עצרנו לארוחת צהוריים מאוד מוצלחת בקימל בגלבוע של שאול בן אדרת ( יש כרגע קופון ממש שווה בבאליגם לארוחה זוגית) ולילדים יש ארוחות ילדים עם שניצלונים והמבורגר עם צ'יפס או פירה, גלידה ושתיה. את היום קינחנו עם דובדבנים טריים ומתוקים שרכשנו בדרך.

אנחנו בהחלט נחזור, כי גם בחום הגבוה של הקיץ הישראלי בפארק יחסית קריר בזכות העצים הרבים ומים הקרירים. והנה כמה תמונות מהיום המושלם.

Check Also

פעילויות לחופש הגדול 2019 – חלק 1 מוזיאונים

השבוע הראשון של החופש מאחורינו ועוד שמונה שבועות לפנינו, ואם שבוע הראשון היה שבוע התארגנות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.