טיול לשבת – ברווזים בכפר

ducks_04כמעט כל ערב שישי, כמו בעוד הרבה בתים שאני מכירה, מתקיימים דיונים על מה עושים בשבת. הילדים שלי מאוד אוהבים חיות ולכן הרבה פעמים אופציות של פינות ליטוף או גן חיות עולות בדיונים האלו. אחרי 3 שנים של מנוי בספארי ועוד שנה בחי כיף החלטנו לחפש אופציות נוספות. משיטוט קצר באינטרנט הגענו לברווזים בכפר, בלי לחשוב פעמיים קבענו לקפוץ לשם בשבת. בבוקר התעוררנו מוקדם ונסענו צפונה לכיוון עמק יזרעאל. בכניסה פגשנו את איריס, שהקימה את מרכז המבקרים וקיבלה אותנו בחיוך, ואת עשרות הברווזים.

הביקור כולל סיור בפינות מגוונות של המרכז המספר על השלבים השונים של גידול הברווזים. הילדים אספו ביצים שהטילו הברווזים, ראו סוגים מיוחדים של ברווזים (ידעתם שיש עשרות סוגים) ושמעו הדגמה על השלבים בהתפתחות הברווזים בתוך הביצה ואפילו ראו את השלבים השונים של ההתפתחות בתוך הביצה בעזרת מנורה מיוחדת. שיא הביקור הוא ארגז מלא ברווזונים קטנים שניתן להרים, להאכיל וכמובן לחבק וללטף . את רוב היום הילדים העבירו ליד אותו הארגז והתמכרו למגע של הברווזונים הקטנים.

ליטוף אפרוח ברווז

בנוסף, בשטח קיים ג'ימבורי קטן וכמה בימבות ואופניים לקטנטנים שבהם יכולים לנסוע בשטח המרכז. ראינו גם חמור וכמה עזים שהאכלנו בעשב ובילינו כמה שעות כייפיות עד שהתחיל לטפטף גשם ונאלצנו לברוח לאוטו.

ducks_03אין ספק, רואים שהברווזים מטופלים היטב ועם המון אהבה. בהחלט מומלץ לכל מי שאוהב חיות.

אזור הטיול: צפון

מיקום מדויק: מושב כפר ברוך בעמק יזרעאל

מחיר כניסה: 43 ש"ח לכל מבקר מגיל שנתיים

שעות פתיחה: בשבתות מ-10 עד 15:00 שאר הימים יש לתאם מראש

לפרטים נוספים: http://barvazimbakfar.co.il/

Check Also

פעילויות לחופש הגדול 2019 – חלק 1 מוזיאונים

השבוע הראשון של החופש מאחורינו ועוד שמונה שבועות לפנינו, ואם שבוע הראשון היה שבוע התארגנות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.