חוות הזיתים אלאדין בכפר רות

בחופשת סוכות, כחלק מחיפוש אחרי פעילויות לילדים, הגענו לחוות הזיתים אלאדין הממוקמת בכפר רות, חבל מודיעין. הגענו בלי בדיקות מעמיקות לפני או חיפוש אחרי ביקורות ולשמחתנו הופתענו לטובה וכולם מקטנים ועד הגדולים נהננו מהפעילות.

ההרגשה שמגיעים למקום היא שהגעת לחצר של חברים. המקום עצמו מורכב מזולה גדולה כמו בסיני עם המון מקומות ישיבה ומשפחות שלמות יושבות ונהנות מהרוגע והשלווה שהמקום מציע, שותים תה צמחים ואוכלים לאפה. חצר חיצונית עם המון ירוק ופינות ישיבה נוספות וכמובן האזור בו מתחיל ומסתיים הסיור עם שולחן נמוך המתאים לילדים והטאבון הגדול.

 

14681578_10154724933734189_5320896008741154610_n

 

 

 

 

 

 

התחלנו את הסיור מהסבר על זיתים, בית הבד והמסיק. אספנו מעט זיתים ואז קיבלנו הסבר על המכונה וראינו את התהליך שבה זיתים הופכים להיות שמן זית, כולל טעימה של השמן שיצא הרגע מהמכונה.

img_9671

לאחר מכן המשכנו לפינה קטנה ומגודרת בה נמצאים שפנים ותרנגולות. הילדים קיבלו אוכל מיוחד על מנת להאכיל בהם את החיות. רואים שהחיות מטופלות היטב. פגשנו אפרוח קטן וחמוד שהיה אטרקציה כשלעצמה.

unnamed

לפי הפירוט היינו אמורים להמשיך לקטיף של צמחי המרפא, אך הקבוצה שלנו לא הספיקה ולכן המשכנו ישירות למסיק זיתים.

בכניסה למקום כל ילד מקבל צנצנת עליה הוא רושם שם ומשאיר בכניסה ובנוסף מקבל עציץ שלתוכו אמור לאסוף את הזיתים. הגענו לאזור עם המון עצי פרי וכל הילדים התפזרו לאסוף זיתים. הילדים עברו מעץ לעץ, תפסו על העצים, ואספו את הפרי עד שלכל ילד היה עציץ מלא זיתים.

img_9777

משם המשכנו להכנת הצנצנת, שטפנו את הזיתים, העברנו אותם לצנצנות הרגילות והוספנו שמן ומים. עכשיו נשאר רק לחכות שהזיתים יהיו מוכנים. בכניסה על כל צנצנת ליד השם נרשם תאריך, זהו התאריך בו הזיתים אמורים להיות מוכנים ואפשר לאכול אותם.

img_9816

השלב האחרון בסיור הוא טחינת גרעניי חיטה להפקת קמח באבן ריחיים והכנת פיתה מהבצק שמקבלים. על הפיתה שמים מדבקה עם השם ומכניסים לטאבון. את הפיתה המוכנה אפשר לקבל עם שוקולד, חומוס או לאבנה. גם מבוגרים מקבלים לאפה טרייה עם אחד הממרחים.

img_9758

אחרי כל העבודה הקשה, התיישבנו בפינת ישיבה ונתנו לילדים להסתובב חופשי ברחבי החווה בזמן שאנחנו אוכלים את הלאפה, שותים תה צמחים ונהנים מהשקט.

את הסיור שלנו העביר רמון, מבעלי המקום עם המון סבלנות, ידע ואהבה למה שהוא עושה.

לאחר כשלוש וחצי שעות והרבה יותר רגועים מאיך שהגענו, נסענו הביתה. עכשיו כל מה שנשאר זה לחכות ל-17.1.2017 שנוכל לאכול את הזיתים.

למי מתאים: מגיל 3 ומעלה

הסיור: הסיור יוצא כל שעה עגולה ואורך כשעה וחצי. יש לתאם את שעת הסיור מראש בטלפון (אורנה- 054-3141822)

מתי פתוח: ימי שישי ושבת ובחופשות ילדים.

עלות כניסה: 35 ש"ח במזומן או שיק

פרטים נוספים: http://rimonorna.wixsite.com/aladin-olivefarm

Check Also

פעילויות לחופש הגדול 2019 – חלק 1 מוזיאונים

השבוע הראשון של החופש מאחורינו ועוד שמונה שבועות לפנינו, ואם שבוע הראשון היה שבוע התארגנות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.