פארק פורט אוונטורה (Port Aventura)

כשעה נסיעה מברצלונה נמצא פארק פורט אוונטורה. ברחבי הרשת ניתן למצוא הרבה דיונים והמלצות על פארק אירופה, יורודיסני או אפטלינג וכמעט ואין המלצות על הפארק הזה וחבל. מדובר על פארק שעשועים ענק בגודלו עם עשרות מתקנים לגדולים ולקטנים, מופעים שונים, דוכני משחקים, דוכני אוכל ועוד.
הפארק עצמו מחולק ל3חלקים, החלק העיקרי הוא פארק שעשועים ענק, החלק השני הוא פרארי לנד, פארק שכולו מוקדש למכונית האדומה והחלק השלישי הוא פארק מים, אנחנו היינו באוקטובר והפארק היה סגור. כן הספקנו לבקר בשני החלקים האחרים. במתחם גם 3 בתי מלון ששיכים לפארק, אנחנו ישנו בברצלונה והגענו לפארק ברכב.
אנחנו בילינו בפארק יומיים מהבוקר עד הסגירה, יום אחד בפארק הגדול וביום השני בפרארי לנד ועדיין לא הספקנו את כל המתקנים..
פארק השעשועים הגדול מחולק לשישה עולמות שונים, המחולקים לפי מדינות ויבשות, כשבכל עולם תמצאו מתקנים, הופעות ואטרקציות לכל המשפחה. ששת העולמות הם: העולם הסיני, העולם הפולינזי, עולם מקסיקו, עולם המזרח הרחוק, עולם הים התיכון ומתחם רחוב סומסום שבעיקר מתאים לקטנטנים. במתחם של רחוב סומסום עשינו את האטרקציה שהוגדרה כהכי שווה בעינינו בפארק והיא משחק לייזר ברחבי רחוב סומסום במטרה להשיג כמה שיותר עוגיות. כל העולם הוא בתלת מימד מדהים שממש מרגישים חלק ממנו ( מרכיבים משקפי תלת מימד בכניסה). מאוד מזכיר את המתקן של רטטוי שביורו דיסני משולב עם קרב לייזר של באז שנות אור. הפארק מתאים מאוד גם למבוגרים עם מתקנים רבים כולל 6 רכבות הרים, סירה מתנדנדנת ועוד.
אנחנו ביקרנו בתקופת הלווין מה שהוסיף לחוויה מאוד מאוד, כל הפארק היה מקושט באווירה של הלווין, עם דמויות שהסתובבו ברחבי הפארק ומוסיקה מתאימה. אנשים רבים שבאו לבקר בפארק הגיעו גם מחופשים והוסיפו עוד לאווירה הכללית.החלק השני של המתחם הוא פארק המוקדש כולו למכונית האדומה, פרארי לנד. בפארק יש את אחת רכבות ההרים עם הירידה התלולה ביותר באירופה, מגדל נופל עצום ועוד מתקנים שכולם קשורים בדרך זו או אחרת למכונית. ביום הזה אנחנו התפצלנו, בעלי הלך עם 2 הגדולים למתקנים הגדולים ואני הייתי עם הקטן במתקנים המתאימים. בפארק הזה יש כ6 מתקנים לגדולים כולל אולם קולנוע בתלת מימד ו 6 מתקנים לקטנים. ההמתנה למתקנים של הגדולים יכולה להגיע גם לשעתיים ולכן ההמלצה שלי היא לקנות לגדולים פסט פאס ( ראו פירוט בחשוב לדעת). ברחבי הפארק תמצאו גם תערוכות של מכוניות, אפשרות להצטלם בבגדי נהג מירוצים (בתוספת תשלום ) וחנות ממותגת ומדהימה אך יקרה בטירוף.

חשוב לדעת:
**את הכרטיסים רכשנו באינטרנט והצגנו בנייד מה שמאפשר לדלג על התור של הכניסה ולהיכנס ישירות לפארק. בזמן הביקור שלנו שם הייתה הטבת הלווין וקנינו כרטיס של יומיים במחיר של יום אחד. יש מחיר מיוחד לילדים ומבוגרים. לנו עלה מבוגר 55 יורו וילד 48 יורו לביקור של יומיים בשני הפארקים.
**ישנה אפשרות לרכוש פאסט פסט בעלות של 22 יורו לבן אדם. אנחנו רכשנו רק ביום השני שביקרנו בפרארי לנד כאשר זמני המתנה הגיעו לשעתיים למתקן. כרטיס הפסט פסט מאפשר דילוג על תור פעם אחת לכל מתקן. בעיניי מאוד משתלם בעיקר לגדולים שעושים את המתקנים הגדולים והאטרקיביים יותר של הפארק כמו רכבות הרים.
**מומלץ להוריד את האפליקציה של הפארק שנותנת לכם בזמן אמת לראות את אורך התורים וזמני המתנה ולהתאים את הביקור שלכם בהתאם. באפליקציה תוכלו לראות את המופעים השונים ברחבי הפארק, זמני פתיחה של מסעדות וחנויות.
** ליד כל מתקן תמצאו את הגובה המינימאלי שבו ניתן לעלות על המתקן עצמאית וגובה שנדרש מבוגר מלווה. בפארק מקפידים מאוד מאוד על הנושא. היה מתקן אחד שעילי רצה לעלות ואחרי המתנה של כמעת שעה וחצי הורידו אותו כי היה חסר לו סנטימטר לגובה. תמיד תבדקו לפני שממתינים בתור.
** אנחנו הגענו עם רכב מברצלונה וחנינו בחניון הצמוד. עלות ליום 12 יורו.
** שעות פתיחה – חשוב להתעדכן בשעות פתיחה של כל פארק לפני כי זה משתנה בין הימים של השבוע ועונות השנה. פארק פרארי לנד נסגר מוקדם יותר מהפארק הגדול. ככה תדעו לסדר את היום שלכם בהתאם.

והכי הכי חשוב תהנו !Check Also

רשימת ציוד לטיול משפחתי בחו"ל

לקראת כל טיול שלנו בחו"ל אני לוקחת לעצמי חצי שעה ורגע לפני האריזות מכינה רשימה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.