קיפצובה – חוויה לילדים ומנוחה להורים

לפני הכל, קבלו ממני המלצה חמה, צאו לטייל ולבקר באטרקציות דווקא בערבי חג. כבר כמה שנים, שאנחנו מנצלים את ערבי חג לבקר במקומות שונים. בזמן שרוב האנשים מתכוננים לערב החג, מבשלים, מנקים או עושים השלמות קניות אנחנו נהנים באטרקציות שלרוב כמעט ריקות וככה מצליחים ליהנות מכל מה שיש למקומות להציע מבלי לעמוד בתורים ארוכים או לסבול מעומס האנשים. כמובן שזה דורש ממני להתארגן מראש ולהכין את הכל יום לפני, אבל זה בהחלט שווה בעיני.

בערב חג סוכות ארזנו ארוחת בוקר ונסענו לקיפצובה, כחצי שעה נסיעה מהמרכז. היינו בהרכב של 3 מבוגרים ו6 ילדים בגילאים שנתיים ועד 10 שנים.

נתחיל מהסוף בילינו שם 5 שעות ומבחינת הילדים, הם היו שמחים להישאר עוד, רק שאמא שלהם התעייפה ורצתה לנוח קצת לפני החג.

המקום בנוי ככה שההורים יכולים לשבת בשולחנות פיקניק שפזורים ברחבי הפארק ולילדים יש חופשיות להסתובב חופשי בפארק ולעבור מאטרקציה לאטרקציה. אנחנו התיישבנו בשולחנות על הגבעה ככה שראינו כמעט את כל הפארק ואת הילדים. הילדים הגדולים בגילאים 6 עד 10 הסתובבו חופשי ורק עברו אצלנו מפעם לפעם לשתות מים, לאכול ארטיק או לקחת חטיף, מעבר לזה כמעט ולא הרגשנו אותם.

כמובן שהקטן דרש יותר תשומת לב ועברתי איתו מתקן, מתקן ואטרקציה, אטרקציה עד שהתעייף.

אז מה יש במקום:

רכבת הרים משפחתית –  עלינו בהרכב משפחתי כולל הקטן ואפילו פחדנית כמוני נהנתה.

img_9504

רכבת הרים קטנה – הרכבת נוסעת מסביב לחצר המרכזית. האטרקציה הגדולה היא כמובן לשבת בקטר ולהפעיל את הצופר.

img_9490

סירה בסערה –  סירה גדולה שמתנדנדת ומסתובבת מצד לצד. הילדים עשו קרוב ל-5 סיבובים ברצף ולא רצו לרדת.

img_9476

קרוסלת סוסים – מתאימה בעיקר לקטנטנים. סוסים, בווזים, פילים ודרקונים שונים עם מוסיקה נעימה. מכיוון שיש סוגים שונים של מושבים אז כל סיבוב מרגיש כאילו מדובר על מתקן אחר.
img_9545-2

קרוסלת הפיראטים – מתאימה בעיקר לקטנטנים. סירות קטנות עם הגה ופיראט גדול באמצע שמסתובב. המבוגרים שעולים עם הילדים נהנים בעיקר מהנוף המדהים של הרי ירושלים.

img_9538

מכוניות מתנגשות– מתחלק ל-2 מגרשים, לקטנטנים ולגדולים יותר. המקום היחיד שהקפידו על הוראות ורק ילד מעל-135 ס"מ יכול לעלות לבד בחלק של הגדולים, כל השאר נדרשים לליווי מבוגר או לעבור לצד של הקטנים.

img_9528

סירות אבובים –  כמו מכוניות מתנגשות רק בסירות אבובים. כל סיבוב כ2 דקות מסביב לבריכה הקטנה.

img_9519

המשחקייה המרכזית – נמצאת במקום מקורה ומחולקת לכמה אזורים: ג'ימבורי לקטנטנים עם המון מתקנים חדישים, מכוניות בימבה, חדר מולטימדיה, איזור קינקט ועוד. הכניסה לג'ימבורי של הקטנטנים רק עם גרביים ומקפידים מאוד על כך. מומלץ להביא מהבית ואם במקרה שכחתם יש אפשרות לקנות חדש בכניסה לג'ימבורי ב-10 ₪ או להשאיל מהסלסלה.

החצר המרכזית – 2 מתנפחים גדולים ו2 מתקני ג'ימבורי גדולים עם כמה קומות.  באזור המון שולחנות פיקניק לרווחת המבקרים.

משחקי וידיאו– חדר גדול עם המון משחקים. המקום היחיד בו נדרשת תוספת תשלום מעבר לכרטיס כניסה. קונים אסימונים ומשחקים. עלות על אסימון 1 ש"ח, המשחקים דורשים בין 1 אסימון ל 4 אסימונים לסיבוב.

המקום עצמו מוצל ברובו ומכיוון שנמצא קרוב לירושלים ועל הר מזג האוויר היה מושלם עם רוח נעימה. המקום נקי ובכל מקום מפוזרים פחי אשפה גם לזבל וגם לבקבוקי שתיה. קיימים כמה ברזיות לשטיפת ידיים ולשתייה  ואפילו יש 3 שירותים במקומות שונים של הפארק. כמובן שיש במקום גם קיוסק שמוכר שתיה, ארטיקים וארוחות צהריים. המחירים גבוהים יחסית, אך דומים לשאר הפארקים והאטרקציות. מומלץ להביא שתייה ואוכל מהבית.

אנחנו בהחלט נחזור לבקר שם בקרוב.

למי מתאים: גילאי שנה עד גיל 9

איפה:  קיבוץ צובה

מחיר: ילדים 1-14: 78 ש"ח / מבוגרים מגיל 14: 53 ש"ח / נשים בהריון מתקדם נכנסים בחינם

בנוסף קיימים שילובים שונים של כרטיסים כמו לדוגמא כולל אסימונים למשחקייה או השתתפות בסדנת שוקולת בגליתא.

קיימים מבצעים כמעט בכל כרטיסי האשראי של 1+1, מחירים מוזלים בארגונים השונים כמו טוב, חבר, ארגון המורים ועוד.

לפרטים נוספים: http://www.kiftzuba.co.il/

Check Also

פעילויות לחופש הגדול 2019 – חלק 1 מוזיאונים

השבוע הראשון של החופש מאחורינו ועוד שמונה שבועות לפנינו, ואם שבוע הראשון היה שבוע התארגנות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.