חוות החוויות כפר הנוער כנות

התכנון הראשוני שלנו לשבת הזו בכלל היה קטיף תותים, אך כשהגענו וראינו את התור של המכוניות בכניסה למקום, עשינו פרסה וברחנו משם. קטיף התותים נמצא ממש בתחילתו ולכן העומס הרב של המבקרים, נחכה עוד כמה שבועות ונחזור לביקור נוסף.

שיצאנו משם השעה הייתה 10 בבוקרה ומכיוון שכבר יצאנו מהבית לא התחשק לנו לחזור ישר והבטן התחילה לעשות קולות החלטנו לעשות סיבוב באזור ולחפש לאכול ג'חנון. בדרך פגשנו שלטים של ג'חנון ג'מבו בביצרון, השלטים הכתומים הגדולים קרצו לנו מאוד וככה שמנו בוויז ביצרון ונסענו בעקבות הג'חנון. בדרך לשם פגשנו עוד שלט עם פרסום של חוות החוויות בכפר הנוער כנות, בהחלטה ספונטנית החלטנו שזו תהיה התוכנית שלנו לשבת.

המקום של הג'חנון נמצא ממש בכניסה ליישוב. מדובר על ג'חנון ביתי שנמכר בחצר המשפחתית. ברחבי החצר של הבית פרוסים שולחנות וכיסאות לנוחות המבקרים, הכל מסודר ונקי. משפחות רבות יושבות וזוללות את הפחמימה הטעימה יחד עם לימודה ביתית שמכינים במקום. אכלנו, שבענו והמשכנו הלאה. מומלץ מאוד ופעם הבאה שאתם באזור תקפצו לאכול ג'חנון בג'מבו ג'חנון, מושב ביצרון.

unnamed-1

 

 

 

 

 

 

 

 

משם המשכנו לכיוון של החווה שנמצאת בכפר הנוער כנות כ-10 דקות נסיעה מביצרון. הגעתי למסקנה שתמיד המקומות שמגיעים אליהם בספונטניות בלי הכנה, הם המקומות היותר שווים, כך גם היה היום.

מדובר על חווה שנמצאת בתוך כפר הנוער כנות וכל העובדים במקום הם בני נוער שגרים ולומדים בכפר. המקום גדול מאוד, כך גם אם יש המון אנשים ככל הנראה לא יורגש לחץ במקום. במקום עשרות פינות עם חיות שונות ותעסוקה רבה לילדים. המקום נקי ומסודר עם פינות ישבה ברחבי החווה לנוחות המבקרים. עלות הכניסה: 35 ש"ח כניסה לילד ו-15 ש"ח למבוגר, תוספת רכיבה על סוס 20 ש"ח לסיבוב. כחלק מעלות הכניסה ובנוסף לכל הפעילויות מקבלים גם הכנת פיתות בטאבון וערכת יצירה.

כבר בכניסה פגשנו תרנגולות ועגל קטן. הילדים נתנו לעגל לשתות מהבקבוק חלב. כל פינה מאויישות על ידי נערים שעוזרים לילדים ברצון רב.

unnamed-8
לאחר סיבוב קצר להתרשמות באזור, התחלנו במגוון הפעילויות. הילדים שלי מאוד אוהבים סוסים ולכן לפני הכל הלכנו לחוות סוסים. הרכיבה על הסוס כוללת סיבוב אחד סביב החצר, אומנם החצר יחסית גדולה , אך בעיני סיבוב אחד זה קצר מדי במיוחד שמשלמים על זה בנפרד. מה שכן הנערים היו ממש נעימים והרשו לילדים אחרי שהסתיים הסיבוב ללטף את הסוסים ולתת להם לאכול קצת עלים. בחווה של הכפר יש כ-20 סוסים. בהמשך היום ראינו גם מופע קצר של ילדים שרוכבים על הסוסים.

unnamed-2

ליד חוות הסוסים ישנה רפת עם למעלה מ-200 פרות. לאחר סיבוב קצר בין הפרות חזרנו לאזור הראשי של החווה. כל כמה זמן יוצא סיור מסודר לרפת וביקור בפינת העגלים. אנחנו וויתרנו הפעם.

unnamed-3

מה עוד הספקנו לעשות? לעלות על כל הטרקטורים, מבחינת הבנים שלי מדובר על האטרקציה וגם לעשות סיבוב בעגלה שמחוברת לטרקטור באזור הכפר, כולל הסבר קצר על המקום ושירים ברוח המקום, הייתם צריכים לשמוע את כל ההורים שרים יחד את השיר "לדוד משה הייתה חווה".

unnamed-6

unnamed-4

בשעה 12:30 התקיימה הופעה של שירי ילדים במקום, גם במופע הופיעו נערות מכפר הנוער. אומנם לא הלכנו לראות את המופע עצמו, אך נהננו לשמוע את השירים היפים. אחרי כל הפעילויות הגיע הזמן שוב לאכול. במקום פינה להכנת פיתות בטאבון ופינת זולה מאוד כיפית לרביצה אחרי האוכל.

unnamed-5

בדרך החוצה ראינו וליטפנו עוד קצת חיות: ברווזים, תוכים, ארנבונים ושרקנים, קפצנו במתנפחים (יש 2 מתנפחים גדולים) ויאללה לישון צהריים.  בדרך אספנו את ערכת היצירה. ניתן לבחור ערכות שונות, אנחנו בחרנו חוברות צביעה.

המקום פתוח בשבת מ9:30 ועד 14:30. במקום קיוסק קטן בו ניתן לקנות שתייה, גלידות ואפילו נקניקיה בלחמנייה. עדיף לבוא מסודרים עם אוכל ולעשות פיקניק באחת הפינות של המקום.

כמו שכתבתי בהתחלה, לרוב המקומות שמגיעים אליהם בטעות מתגלים גם כמקומות המעניינים ביותר. אנחנו בהחלט נחזור לבקר.

Check Also

פעילויות לחופש הגדול 2019 – חלק 1 מוזיאונים

השבוע הראשון של החופש מאחורינו ועוד שמונה שבועות לפנינו, ואם שבוע הראשון היה שבוע התארגנות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.