חבילה יוצרת

אצלנו בבית אוהבים יצירות, מהכי קטן ועד הכי גדול. כל קופסא נטושה או קרטון נעליים הופך ליצרה מעניינת על ידי צביעה, גזירה או הדבקה. בכל רחבי הבית ניתן למצוא מספריים, טושים ועפרונות והרבה הרבה מדבקות. לרוב אני רוכשת את חומרי היצירה על הדרך, שרואה משהו מעניין או יודעת שיש משהו שנגמר וצריך לחדש מלאי, ומכיוון שאצל הילדים כל דבר יכול להפוך ליצירה אני אף פעם לא קונה משהו יעודי לפי נושאים או יצירה מסויימת.
לפני כחודש נתקלתי באינטרנט בפרסומת לחבילה יוצרת, לפי הפרסום החבילה הייתה אמורה להיות בנושא ים ולהכיל חומרי יצירה לכמה יצירות, בלי יותר מדי חשיבה הזמנתי והמתנתי בסבלנות שהחבילה תגיע. עלות החבילה 105 ש"ח + משלוח. זה לא קורה הרבה פעמים, אבל הפעם לא בדקתי ולא שאלתי פשוט רכשתי והמתנתי שזה יגיע. אחרי כמה שבועות קיבלתי מייל שהחבילה מוכנה ואני צפויה לקבל אותה בימים הקרובים.
ביום שהחבילה הגיע פיניתי כמה שעות בצהריים לזמן איכות עם הקטן שלי בן 4.5 והתיישבנו יחד לחקור את החבילה, במהלך הזמן גם הגדול בן 11 הצטרף ליצירה המשותפת. החבילה הגיעה בקופסת קרטון שאחר כך גילינו שגם היא תהפוך לאחת היצירות. בחבילה מצאנו חומרי יצירה שונים כמו חוט דייג, דמויות מסול ולבד, חוט, מדבקה שקופה, חימר, גועש, מכחולים ועוד. דף הסבר על הנושא של החבילה, במקרה הזה זה היה על חיות הים ודף ייעודי לכל פעילות.

החבילה הכילה 5 פעילויות וניסוי אחד: משחק צל / משחק הזכירון של חיות הים, יצירה מחימר, תמנון צבעוני, מדוזה מקושטת ואקווריום דגים. הנה דוגמא לכל היצירות שהכנו:

חייבת לציין שכמות החומרים הייתה מעבר לנדרש לכל פעילות מה שאשפר לעשות קצת יותר מפעילויות המוצעות או לעשות יצירה משותפת של כמה ילדים. בנוסף, אומנם כל פעילות מגיעה עם הסבר מפורט, אך עדיין משאירה מקום לדמיון של הילדים. אנחנו לא הספקנו לעשות את הכל באחר הצהריים אחד והמשכנו עם הפעילות האחרונה של האקווריום דגים ביום אחר. החבילה הספיקה לנו לשני אחר הצהריים בהם בילינו בילוי משותף ויצירתי יחד.
מה שהפתיע אותי זה שאחרי כשבועיים קיבלתי מייל מחבילה יוצרת שנשלח לכל מי שרכש את החבילה עם עוד דף צביעה בנושא ולינקים לסרטונים של חיות ים שונים.

בדקתי לאחר מכן מי עומד מאחרוי החבילה יוצרת וגיליתי כי את החבילה מכינות 2 נשים עם ניסיון רב ביצירה וילדים, לימור דוידי, יוצרת בתחום ההתפתחות, הלמידה והמשחק לילדים בגיל הרך ועידית חורשי ברק, לשעבר בעלים של מרכז "זמן איכות – בית יצירתי להורים וילדים"
את כל הפרטים אודות החבילה הזו תוכלו למצוא כאן : חבילה יוצרת בנושא ים
והנה הקישור לעמוד הפייסבוק שלהן : פייסבוק חבילה יוצרת 

חבילה הבאה עומדת להיות בנושא חלל, אנחנו כבר מחכים ומצפים.

Check Also

50 רעיונות לפעילויות עם ילדים בבית

אז כולנו התבשרנו הרגע, שהחל ממחר ולפחות ל5 שבועות הקרובים הילדים בבית. ריכזתי כאן 50 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.