איה אווה אאוץ'

במקום סודי, לא הרחק מכאן, גרה משפחת יצורים מיוחדת במינה: אמא אווה וילדיה איה, איי, אח, ואאוץ'.
זו המשפחה העסוקה ביותר עלי אדמות: כל מי שמקבל מכה, קטנה או גדולה, קורא בשמו של אחד מהם: איה! איי! אח! אאוץ'! או אווה! לקול הצעקה מגיע מיד בן המשפחה אשר בשמו קראו, כדי לטפל במטה הקסמים שלו בכל מכה או חבלה.

מכירים את זה שהילד נתפס על אחד הספרים ומבקש מכם שוב ושוב להקריא אותו. אז בדיוק כזה הוא הספר של איה אווה אאוץ' אצלנו. זה קרה לי עם הגדול, אחר כך עם האמצעי ועכשיו עם הקטן. כבר שבוע ברציפות אנחנו קוראים את הספר, לפני השינה וגם סתם ככה במהלך היום. מכיוון שמדובר על ספר ממש מוצלח אני זורמת עם הרעיון.
את הספר המופלא הזה כתבה רינת פרימו, והוא מדבר על משפחת יצורים שתפקידם לרפא פצעים, כל יצור ודרך ריפוי שלו. המשפחה מונה 4 אחים ואמא שכל אחד מטפל בפצעים שונים ובדרך מיוחדת לו, החל מפצעים קטנטנים שמטופלים על ידי איה התינוקת והפצעים החמורים ביותר שמטופלים על ידי אמא אווה.
מכיוון שבבית שלנו עם 3 בנים אנרגטיים מתחת לגיל 12, הפצעים ומכות שהם מקבלים זה על בסיס יום יומי, הרבה פעמים שימוש באחת הדמויות מהספר עוזרת להתמודד עם הפציעות ביותר רוגע וחיוך. אנחנו פשוט ביחד קוראים לאחת הדמויות שיבואו לעזרה.
על בסיס הספר הזה נוצרה גם הצגה, מבית תאטרון שלנו, אני ראיתי את ההצגה הזו כבר פעמיים ואראה אותה שוב בשבת הבאה עם הקטן. ההצגה היא עיבוד מאוד מוצלח לספר, אבל כוללת בתוכה גם מסר נוסף של ידידות, חברות ובקשת סליחה. הצגה מאוד צבעונית ומומלצת. תוכלו למצוא פרטים על הצגות הבאות בלינק כאן : תאטרון שלנו
הספר וההצגה מתאימים לילדים בגילאי 3-8

תמיד שואל אותי מה הם ספרי חובה שיהיו בבית לילדים קטנים, אז הספר הזה הוא בהחלט כזה, עם סיפור מקסים, מסר טוב וכתוב שנון ומצחיק.

תהנו 🙂

Check Also

בובספוג חוגג יום הולדת 20

הידעתם כי ביום ראשון 14/7 בובספוג חוגג יום הולדת 20 שנה? לכבוד האירוע החל מהשעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.